Nowy pakiet edukacyjny dla nauczycieli o zmianach klimatu, energetyce i sprawiedliwej transformacji

„Co po węglu? O zmianach klimatu, energetyce i sprawiedliwej transformacji. Pakiet edukacyjny dla klas VII i VIII SP oraz szkół ponadgimnazjalnych” powstał w ramach projektu Bełchatów 2050 realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Pakiet zawiera dziesięć scenariuszy zajęć oraz wprowadzenie merytoryczne przygotowujące nauczycieli do przeprowadzenia lekcji.
Właśnie TERAZ decyduje się przyszłość mieszkanek i mieszkańców Bełchatowa i całego regionu. Wydobycie węgla, które definiowało życie w mieście i jego okolicach przez ostatnie kilka dekad, nieodwołalnie trafiło na cenzurowane. Już wiadomo, że trzeba szukać lepszych, zdrowszych źródeł energii. Ale czy młodzież z regionu bełchatowskiego też to wie? Czy mają świadomość, że ich przyszłość nie będzie wyglądała tak, jak życie ich rodziców i dziadków, którzy żyli dzięki wielkiemu zakładowi, produkującemu energię dla 20% Polaków?
Scenariusze powstały główne z myślą o młodzieży z okolic Bełchatowa, ale są na tyle uniwersalne, że z większości mogą korzystać nauczyciele z całej Polski. Zmiany klimatu dotyczą nas wszystkich, presję na władzę wywierają obywatele w całym kraju. Wspólnie stańmy po stronie czystej energii.
Pobierz pakiet w pliku pdf