Jaka przyszłość nas czeka? Wysłuchanie publiczne

Pracujesz lub mieszkasz w regionie bełchatowskim? Zastanawiasz się czy są dalsze perspektywy przed branżą energetyczną w Twoim regionie? Chcesz dobrej przyszłości dla swojej rodziny? Masz własny pomysł na zmiany? Weź udział w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym na temat przyszłości Twojego regionu.

Link do rejestracji

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają mieszkanki i mieszkańców województwa łódzkiego, a szczególnie regionu bełchatowskiego, do udziału w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym. Wysłuchanie odbędzie się online, 24 listopada 2022 r., w godz. 10.00-15.00.

W czasie wysłuchania osoby uczestniczące mogą wyrazić swoje opinie na temat przyszłości regionu i przedstawić własne pomysły oraz propozycje. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, którzy po przedstawieniu swojego stanowiska będą słuchać wyrażanych opinii. Aby wziąć udział w wysłuchaniu, należy się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 22.11.2022 do godz. 10.00.

Państwa głos jest niezwykle ważny w tym przełomowym momencie zmian – aby transformacja służyła ludziom i środowisku naturalnemu.

Tak wyglądały nasze poprzednie wysłuchania publiczne. W styczniu br. rozmawialiśmy o sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej, w czerwcu br. o przyszłości Górnego Śląska.

Decydująca faza

Transformacja energetyczna w regionie bełchatowskim przyspiesza i wchodzi w decydującą fazę. Doprowadzi do zmiany kierunku rozwoju. Będzie to wyzwaniem, ale też szansą na otwarcie nowego, zielonego rozdziału w historii regionu. Elektrownia w Bełchatowie dostarcza ok. 20 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej w Polsce, a kompleks jest jednym z największych pracodawców w całym Łódzkiem.

Najbliższy okres zadecyduje o przyszłości mieszkanek i mieszkańców regionu. Nie pozwólcie, aby ktoś rozstrzygał o niej za Was!

“Zagłębie Bełchatowskie” od dekad to jedno z kluczowych miejsc na gospodarczej mapie Polski. Kończące się pokłady węgla brunatnego zmuszają do refleksji na temat przyszłości regionu. Decyzje powinny zapadać już teraz. Potrzebna jest spójna wizja tego, w jakim kierunku rozwijać się „po węglu”, w jakich branżach stworzyć nowe miejsca pracy, jak zapewnić mieszkańcom szansę na dobre życie. Chodzi o duży region, obejmujący 35 gmin, w tym wszystkie z powiatu bełchatowskiego. Niezwykle pilne jest również stworzenie całościowego programu gospodarczego zagospodarowania odkrywki i terenów poprzemysłowych. – „Nowy Bełchatów” to na dzisiaj bardzo realna wizja – mówi Maciej Kozakiewicz, Pełnomocnik Zarządu Województwa Łódzkiego ds. transformacji regionu bełchatowskiego.

W Wysłuchaniu można wziąć udział jako “Mówca”, wyrażając krótko swoją opinię lub jako “Widz”, biorąc udział bez zabierania głosu. Do przygotowania swojej wypowiedzi jako “Mówca”, można skorzystać z dokumentów strategicznych powstałych w regionie, ale nie jest to niezbędne. Można również przygotować swoje wystąpienie na bazie własnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału jako “Mówcy”.

Kształtujmy aktywnie swoją przyszłość!

Więcej o formule Wysłuchania: sprawiedliwa-transformacja.pl/o-wysluchaniach/