Jak rozmawiać z młodzieżą o zmianach klimatu i sprawiedliwej transformacji – szkolenie dla nauczycieli

Właśnie TERAZ decyduje się przyszłość mieszkanek i mieszkańców Bełchatowa i całego regionu. Wydobycie węgla, które definiowało życie w mieście i jego okolicach przez ostatnie kilka dekad, nieodwołalnie trafiło na cenzurowane. Już wiadomo, że trzeba szukać lepszych, zdrowszych źródeł energii.
Ale czy młodzież z regionu bełchatowskiego też to wie? Czy mają świadomość, że ich przyszłość nie będzie wyglądała tak, jak życie ich rodziców i dziadków, którzy żyli dzięki wielkiemu zakładowi, produkującemu energię dla 20% Polaków?
Bełchatów właśnie wymyśla się na nowo, a najmłodsi jego obywatele wiedzą o tym nic lub prawie nic. A przecież zaraz wybór szkoły lub studiów, planowanie przyszłości, wymyślanie kariery… Te decyzje muszą być podparte rzetelną wiedzą o tym jakie zmiany szykują się w ich rodzinnych stronach.

Dlatego właśnie, aby wesprzeć nauczycielki i nauczycieli na co dzień pracujących z młodzieżą z regionu, przygotowaliśmy bezpłatne szkolenie on-line „Jak rozmawiać z młodzieżą o zmianach klimatu i sprawiedliwej transformacji”, na którym przekażemy Wam w pigułce wiedzę o tym:
✅ o tym, co wynika z najnowszego raportu IPCC i czy faktycznie są powody do rezygnacji z węgla
✅ o tym, jak rozmawiać z młodzieżą o zmianach klimatu (przedstawimy kilka pomysłów na ćwiczenia do wykorzystania na lekcjach)
✅ o tym, czym jest sprawiedliwa transformacja i w jaki sposób wpłynie na przyszłość mieszkanek i mieszkańców regionu – w każdym wieku!
✅ opowiemy krótko o bezpłatnych warsztatach dla młodzieży, które możemy poprowadzić w Twojej szkole, a które pomogą nastolatkom zrozumieć epokowe zmiany, które przechodzi obecnie region.

Zapraszamy nauczycielki, nauczycieli i inne osoby pracujące z młodzieżą z ostatnich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z Bełchatowa oraz regionu. Warsztat jest nieodpłatny. Możliwe jest uzyskanie zaświadczenia o udziale.
Szkolenie odbędzie się 3 listopada o godzinie 17:00 (uwaga, termin zmieniony z 27.10 na 3.11). Potrwa 1,5 godziny i dla większej dostępności odbędzie się on-line.
Zgłoszenia przyjmujemy poprzez prosty i krótki formularz